Obserwuj nas na facebooku

Ostatnio na blogu

Sklep Numizmatyczny Szerf Szczecin

sklep stacjonarny

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego, który jest otwarty od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 - 18, w piątki w godzinach 10-17.

 

Adres sklepu:

ul. Śląska 19/2 (wejście od Mazurskiej 13)

70-434 Szczecin

tel. 918314468

szerfszczecin@interia.pl

Polecamy zapoznać się z opiniami na temat naszej działalności na portalu Google.

Zapraszamy rownież na nasz profil na Facebook'u.

Nazwa sklepu czyli Szerf pochodzi od nazwy monety. Szerfy zwane też fenigami, to zdawkowa moneta miedziana związana z mennictwem księstw pomorskich. Szerfy produkowane były między innymi w Szczecinie. Ogólną wielkość produkcji szerfów pomorskich szacować należy na ponad 10 000 000 sztuk. Jak wielka to była ilość monet, niech świadczy fakt, że Szczecin – stolicę księstwa − zamieszkiwało wówczas około 5–6 tysięcy osób.

Sklep SzerfSzczecin jest prowadzony przez Tomasza Witkiewicza, kolekcjonera i autora wielu publikacji numizmatycznych zarówno z zakresu numizmatyki jak inwestycji.

Więcej o właścicielu firmy...

Sklep SzerfSzczecin specjalizuje się w skupie, sprzedaży złota i srebra inwestycyjnego, wycenie wszystkich monet, banknotów, medali, odznaczeń, pamiątek wojskowych, pocztówek..

 

SPRZEDAŻ

Prowadzimy sprzedaż stacjonarną jak i internetową. W stałej ofercie mamy srebro i złoto inwestycyjne oraz kilkanaście tysięcy monet i banknotów kolekcjonerskich. Zaczynając od popularnych 2 złotówek okolicznościowych a kończąc na rzadkich dukatach i talarach.

 

SKUP I WYCENA

Szacunkowa wycena jest bezpłatna, przeprowadzana na miejscu, w sklepie. Przy dużych kolekcjach istnieje możliwość dojazdu do klienta i wyceny w jego domu. Wstępnej wyceny dokonujemy również przez pocztę elektroniczną na podstawie zdjęć przesłanych przez klienta. Można również przesłać swoją kolekcję pocztą tradycyjną. Jeżeli wycena nie będzie satysfakcjonowała klienta, kolekcja zostaje mu odesłana z powrotem na nasz koszt.

Oferujemy korzystne ceny dla sprzedających. Jesteśmy otwarci na negocjacje i dialog. Co ważne, gotówkę płacimy od ręki lub przelewem na konto.

 

WYDAWNICTWO

Posiadamy własne wydawnictwo, które opublikowało kilka pozycji cieszących się sporą popularnością wśród początkujących jak i zaawansowanych zbieraczy. "Numizmatyka bez tajemnic", "Inwestowanie w monety", "Z wykrywaczem po skarby", "Opowiadania Numizmatyczne" czy „Inwestowanie w złoto i srebro” to książki skierowane do szerszego grona kolekcjonerów. Natomiast "Szerfy Pomorskie - katalog i opracowanie" oraz "Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim" są dedykowane osobom, które interesują się numizmatyką pomorską.