Obserwuj nas na facebooku

Ostatnio na blogu

28.06.2011 Sklep numizmatyczny Szerf zaprasza !!!

Sklep Sklep numizmatyczny Szerf Szczecin

sklep numizmatyczny Szczecin sklep2

 

Kilka lat temu postanowiłem, że zacznę zbierać cośz własnego podwórka. Dam odpór ogólnie głoszonemu pesymizmowi, że nasze miasto jest beznadziejne, bez tożsamości i wartości.Odkryłem, że Szczecin ma bogatą i ciekawą historię monetarną, która zaczęła się co najmniej 800 lat temu i co dziwne mało kogo interesuje. Czy może być coś bardziej intrygującego niż namacalny okruch historii w postaci monety z wybitym (lub wywalcowanym ;) gryfem - symbolem naszego miasta? Czy kilkuset letni przedmiot z odciśniętym słowem STETIN nie jest urzekający i tajemniczy?...


Według mnie monety pomorskie to bardzo ciekawy temat kolekcjonerski. Kilka lat temu postanowiłem, że zacznę zbierać coś z własnego podwórka. Dam odpór ogólnie głoszonemu pesymizmowi, że nasze miasto jest beznadziejne, bez tożsamości i wartości. Że trudno tutaj zrobić coś konstruktywnego. Odkryłem, że Szczecin ma bogatą i ciekawą historię monetarną, która zaczęła się co najmniej 800 lat temu i co dziwne mało kogo interesuje. Czy może być coś bardziej intrygującego niż namacalny okruch historii w postaci monety z wybitym (lub wywalcowanym ;) gryfem - symbolem naszego miasta? Czy kilkuset letni przedmiot z odciśniętym słowem STETIN nie jest urzekający i tajemniczy? Szczecin jako stolica regionu wielokrotnie w swej historii stawał przed trudnymi wyborami i niesprzyjającymi czasami. Według jednych nasze miasto zlokalizowane jest wspaniale a według ich adwersarzy niekorzystnie. Jednak pełni swoją rolę niezmiennie od setek lat a mennictwo pomorskie na pewno w jakimś stopniu jest odbiciem tego co dawniej działo się na tych ziemiach. Co ciekawe pomimo wielu książek i katalogów lokalny pieniądz jest mało zbadany przez numizmatyków i historyków a wrota niewiedzy stoją przed nami otworem…

Brak szczegółowej wiedzy, miejsca w którym można kupić choćby podstawowe nominały, tak kiedyś popularne na naszych ziemiach, przepływające z rąk do rąk Pomorzan, skłoniły mnie do zajęcia się tym tematem i w konsekwencji do otworzenia Sklepu numizmatycznego, który nazwałem SZERF.

W sklepie oferuje szeroki wybór literatury numizmatycznej oraz kilkaset monet pomorskich. Poza ofertą handlową razem z Wojtkiem Gibczyńskim i sympatykami tematu, zajmujemy się naszym Pomorzem również w aspekcie badawczym. Najlepszym tego dowodem jest książka Szerfy Pomorskie wydana przez moje wydawnictwo w 2011 roku. Nasza książka została przyjęta z entuzjazmem w środowisku lokalnym i ogólnopolskim.

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników lokalnej historii, numizmatyki, Pomorza tego z „wczoraj” ale też i z „dzisiaj”. Chciałbym aby mój sklep stał się dla Was przyjaznym i ciekawym miejscem, które spełni Wasze wymagania i przyczyni się do rozwoju numizmatyki pomorskiej w jej wszystkich aspektach.

 

Tomasz Witkiewicz

 

 

Sklep Numizmatyczny Szerf

Szczecin ulica Śląska 19/2 (róg Mazurskiej i Śląskiej)