Obserwuj nas na facebooku

PROMOCJA - 4 nowe książki w super cenie

+ Inwestowanie w złoto i srebro

+ Opowiadania numizmatyczne

+ Numizmatyka bez tajemnic

+ Z wykrywaczem po skarby

Przedmiotem tej aukcji są cztery książki:

Opowiadania numizmatyczne - praca zbiorowa

Inwestowanie w złoto i srebro - autorstwa Tomasz Witkiewicza

Numizmatyka bez tajemnic - autorstwa Tomasza Witkiewicza i Krzysztofa Wąsali.

Z wykrywaczem po skarby - autorstwa T. von Hohenkrug

Więcej szczegółów

New

14

110 zł

Opowiadania Numizmatyczne tom 1. Historia monetą się toczy - Będąc na aukcji czy giełdzie numizmatycznej łatwo zauważyć, że pośród krzątającej się rzeszy uczestników każdy szuka czegoś innego, za czymś innym podąża. Ta różnorodność sprawia, że godnych opisania historii z numizmatyką w tle, jest wiele. Nasza książka przedstawia osiem takich opowieści napisanych przez utalentowanych autorów. Są tu opowiadania, których akcja dzieje się w średniowiecznym Gdańsku czy XVII-wiecznym Szczecinie. Są też historie, które działy się w przełomowym i niespokojnym XX wieku. Bardzo wiele osób i wydarzeń opisanych w opowiadaniach jest prawdziwych, na wzór powieści historycznych. Dlatego tytuł tomu „Historia monetą się toczy” doskonale oddaje charakter zbioru.

 

Książka jest nowa prosto od wydawcy.

Objętość 325 stron

Okładka miękka.


Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.opowiadanianumizmatyczne.pl gdzie można zagłosować na ulubione opowiadanie.

 

Inwestowanie w złoto i srebro

 

Autor: Tomasz Witkiewicz

Format B5

Okładka miękka

Liczba stron 260

 

Opis - autor pragnie, aby wiedza zawarta w tej książce pomogła Tobie postawić pierwsze kroki, przygotowała Cię do zmierzenia się z rynkiem metali szlachetnych i jego uczestnikami oraz wskazała jak się na nim poruszać. Dlatego przekazuje Ci wiedzę, którą zdobył podczas kilkunastoletniej praktyki inwestora lokującego oszczędności w metalach szlachetnych. Dodatkowo dzieli się też obserwacjami rynku i sekretami zarezerwowanymi dla osoby stojącej po drugiej stronie lady, czyli właściciela firmy handlującej złotem i srebrem oraz numizmatami. Osoby znającej doskonale specyfikę branży, zawierającej setki transakcji nie tylko sprzedaży ale też i kupna metali szlachetnych w różnych postaciach i ilościach.


Więcej o książce Inwestowanie w złoto i srebro na portalu www.inwestowaniewzlotoisrebro.pl


 

Numizmatyka bez tajemnic

 

Autorzy: Tomasz Witkiewicz, Krzysztof Wąsala

Format B5

Okładka miękka

Liczba stron 149

 

Opis - książka ma na celu propagowanie kolekcjonerstwa, ułatwianie go, odczarowanie w oczach laików jako dziedziny ekstremalnie trudnej i wymagającej akademickiej wiedzy. Książka ta ma służyć pomocą i odpowiedzieć na pytania rodzące się w miarę zdobywania doświadczenia. Oczywiście przedstawienie wszystkich aspektów numizmatyki toczącej się równolegle do historii zajęłoby zbyt wiele stron, dlatego przedstawiono tu wiedzę podstawową, przydatną dla osób rozpoczynających swoją przygodę z monetami. Omówiono tu kwestie najważniejsze i użyteczne, urozmaicając je ciekawostkami związanymi z monetami. Być może Numizmatyka bez tajemnic nie tylko wciągnie Was w tą pasję, ale także w jakimś stopniu spowoduje, że to piękne hobby stanie się źródłem satysfakcji przez wiele lat.


Z wykrywaczem po skarby


Autor: Tomas von Hohenkrug

Format B5

Okładka miękka

Liczba stron 180


Opis - książka ma na celu odmitologizowanie poszukiwań jako dziedziny ekstremalnie trudnej, niebezpiecznej i wymagającej olbrzymiego doświadczenia czy bardzo drogiego sprzętu, niedostępnego laikom. Propaguje również rozsądne i przemyślane poszukiwania, a także ma stanowić pomoc dla początkujących eksploratorów, wskazując im zasady, jakimi powinni się kierować w lesie czy na polu. Znajdziecie tu szereg praktycznych i sprawdzonych rad dotyczących wyboru sprzętu a także miejsc i technik szukania. W książce tej każdy odnajdzie coś dla siebie, zarówno ten, kto dopiero zaczyna przygodę zwaną poszukiwaniami, jak i osoba kultywująca owo hobby od lat. Poza kwestiami oczywistymi dla doświadczonych eksploratorów, Z wykrywaczem po skarby zawiera szereg szczegółów, które być może umknęły Waszej uwadze.Jest to książka napisana dla ludzi, których pomimo zimna, deszczu, a czasem nawet śniegu coś ciągnie do lasu, w ruiny czy na pola – i nie jest to bynajmniej chęć zysku! Niestraszna im niesprzyjająca pogoda, zdziwione spojrzenia innych a nawet skostniałe prawo, często stawiające poszukiwaczy na równi z groźnymi przestępcami. Chęć wyjścia poza zunifikowane społeczeństwo, przeżycia ciekawych przygód, odkrycia i zrozumienia dawnych historii, ludzi i miejsc jest w nich olbrzymia i godna podziwu.