Obserwuj nas na facebooku

Opowiadania Numizmatyczne + Numizmatyka bez tajemnic

Opowiadania Numizmatyczne + Numizmatyka bez tajemnic

 

Przedmiotem tej aukcji są dwie książki:

Opowiadania numizmatyczne - autorstwa J. Chałupskiego, T. Witkiewicza, B. Ulki, K. Wytrykowskiego, K. Marciszewskiej, K. Kopczyńskiej

oraz

Numizmatyka bez tajemnic - autorstwa T. Witkiewicza i K. Wąsali

Więcej szczegółów

New

15

60 zł

Opowiadania Numizmatyczne tom 1. Historia monetą się toczy - Będąc na aukcji czy giełdzie numizmatycznej łatwo zauważyć, że pośród krzątającej się rzeszy uczestników każdy szuka czegoś innego, za czymś innym podąża. Ta różnorodność sprawia, że godnych opisania historii z numizmatyką w tle, jest wiele. Nasza książka przedstawia osiem takich opowieści napisanych przez utalentowanych autorów. Są tu opowiadania, których akcja dzieje się w średniowiecznym Gdańsku czy XVII-wiecznym Szczecinie. Są też historie, które działy się w przełomowym i niespokojnym XX wieku. Bardzo wiele osób i wydarzeń opisanych w opowiadaniach jest prawdziwych, na wzór powieści historycznych. Dlatego tytuł tomu „Historia monetą się toczy” doskonale oddaje charakter zbioru.

 

Książka jest nowa prosto od wydawcy.

Objętość 325 stron

Okładka miękka.


Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.opowiadanianumizmatyczne.pl gdzie można zagłosować na ulubione opowiadanie i wziąć udział w konkursie.

 

Numizmatyka bez tajemnic ma na celu propagowanie kolekcjonerstwa, ułatwianie go, odczarowanie w oczach laików jako dziedziny ekstremalnie trudnej i wymagającej akademickiej wiedzy. Książka ta ma służyć pomocą i odpowiedzieć na pytania rodzące się w miarę zdobywania doświadczenia. Oczywiście przedstawienie wszystkich aspektów numizmatyki toczącej się równolegle do historii zajęłoby zbyt wiele stron, dlatego przedstawiono tu wiedzę podstawową, przydatną dla osób rozpoczynających swoją przygodę z monetami. Omówiono tu kwestie najważniejsze i użyteczne, urozmaicając je ciekawostkami związanymi z monetami. Być może Numizmatyka bez tajemnic nie tylko wciągnie Was w tą pasję, ale także w jakimś stopniu spowoduje, że to piękne hobby stanie się źródłem satysfakcji przez wiele lat.