Działy sklepu

Kontakt

Sklep Numizmatyczny SzerfSzczecin

ul. Śląska 19/2
(wejście od Mazurskiej 13)
70-434 Szczecin
Godziny otwarcia:
Pn-pt. 10-18
Sob.   10-14

tel: 918314468
e-mail: szerfszczecin@interia.pl
allegro: SzerfSzczecin
numimarket: SzerfSzczecin

Sklep stacjonarny

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że udało się nam uzyskać dofinansowanie na wydanie książki pt. "Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim". Dnia 5 lutego 2013 Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej (Stiftung Für Deutsche-Polnische Zusammenarbeit) podjęła decyzję o wsparciu naszego projektu.

  

Środki pochodzące z FWPN przeznaczymy głównie na tłumaczenie naszej pracy na język niemiecki.

            Obaj autorzy (Tomasz Witkiewicz i Wojciech Gibczyński) mieszkają w Szczecinie i zajmują się monetami bitymi na tych ziemiach w XVI-XVII wieku. Transgraniczna lokalizacja tego regionu permanentnie prowadziła do częstego przechodzenia tych ziem z rąk do rąk. Władali nim książęta pomorscy, Brandenburczycy, Szwedzi, Niemcy oraz krótko Francuzi. Od 1945 roku ziemie zachodnio pomorskie, ze stolicą regionu Szczecinem, leżą na terytorium Polski. Peryferyjne położenie powoduje, że numizmatyka pomorska traktowana jest marginalnie zarówno przez badaczy polskich jak i niemieckich. Postanowiliśmy to zmienić. Nasze książki przyczyniają się do spopularyzowania tej pięknej monety jak i też numizmatyki pomorskiej wraz z towarzyszącą jej burzliwą historią łączącą korzenie niemieckie i polskie.

            Nasza poprzednia książka "Szerfy pomorskie" spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony niemieckich kolekcjonerów i numizmatyków. Dlatego przy tej pozycji postanowiliśmy przetłumaczyć najbardziej odkrywcze rozdziały aby przekazać zdobytą przez nas wiedzę. Nasza publikacja jest dziełem niekomercyjnym więc koszty przygotowania, składu, łamania, pozyskiwania zdjęć oraz wydruk pokrywamy z środków własnych. Uzyskując dofinansowanie będziemy mogli przetłumaczyć większą liczbę rozdziałów lub wydać książkę dwujęzyczną tak aby w pełni przekazać czytelnikom z Niemiec i Europy dziesiątki nowych faktów, które odkryliśmy. Książka ta będzie łączyć część katalogową z wiedzą merytoryczną. Tłumacząc ją przekazujemy nasze osiągnięcia na tym tle i budujemy nową tożsamość naszych wspólnych europejskich ziem.

 

Tomasz Witkiewicz