Obserwuj nas na facebooku

Ostatnio na blogu

 

Aktualności - Wpisy - Nowości


20 marca 2014

 

Kolekcja rzadkich monet europejskich należąca do niemieckiego hrabiego

 

Od piątku, 21 marca nasz sklep poprzez platformę allegro.pl ma przyjemność sprzedaży kolekcji rzadkich monet europejskich należącej do niemieckiego hrabiego. Wśród perełek warto wymienić rosyjskie ruble z XVIII wieku, talar Stanisława Augusta Poniatowskiego, niemieckie talary z XIX wieku. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, ale wymienione monety są w znakomitych stanach.

 

Aukcje potrwają do początku kwietnia. Uczestnikom aukcji ze Szczecina przypominamy, że jest możliwość bezpłatnego odbioru osobistego w naszym sklepie stacjonarnym zlokalizowanym przy ul. Mazurskiej 13. Zapraszamy do aukcji!

Baner

19 marca 2014

 

Premiera Podwójnych szelągów – do kupienia w naszym sklepie!

 

„Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim (1594 – 1670)” – wspólne dzieło Tomasza Witkiewicza i Wojciecha Gibczyńskiego ujrzało w końcu światło dzienne. Książka licząca aż 327 stron została pięknie wydana w twardej oprawie oraz jest bogata w kolorowe zdjęcia. Jednocześnie nie mamy tutaj do czynienia z przerostem formy nad treścią. Autorzy spędzili prawie 3 lata na dogłębnych badaniach, kwerendach i dokonali przy tym licznych odkryć. Dzięki jednemu z nich pozwolili sobie na humorystyczną konstatację, że gdyby Dan Brown był szczecinianinem, tytuł jego książki brzmiałby „Kod Bogusława XIV”, ponieważ książęcy mincerz, autor podwójnych szelągów, zakodował na nich pewne informacje. Jakie? Dowiedzą się tego Państwo w powyższej książce. Do kupienia w naszym sklepie stacjonarnym lub internetowym: szerfszczecin.pl za 110 złotych.

Okładka książki "Podwójne szelągi"

18 marca 2014

Nowa ulotka z cennikiem monet kolekcjonerskich 5, 10 i 20 złotych

Aktualny, pełny cennik z polskimi, srebrnymi monetami kolekcjonerskimi z lat 1995 – 2014 to największy atut naszej nowej ulotki, która jak do tej pory była tylko do pobrania na naszej stronie, ale w końcu dotarła do nas jej papierowa wersja. Można się w nią zaopatrzyć w naszym sklepie stacjonarnym przy ul. Mazurskiej 13. Szybko się Państwo przekonają, że dzięki naszej nowej ulotce tworzenie kolekcji jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Nowa ulotka 10 zł i 20 zł

17 marca 2014

Recenzja "Opowiadań Numizmatycznych" w tygodniku "Angora"

W popularnym, ogólnopolskim tygodniku "Angora" ukazała się napisana przez Henryka Martenkę recenzja naszej książki "Opowiadania Numizmatyczne". Autor pozytywnie odnosi się do naszego zbioru wyróżniając przy tym w szczególności opowiadania Katarzyny Marciszewskiej, Jerzego Chałupskiego oraz Tomasza Witkiewicza. Poniżej dokładna recenzja książki:

Recenzja z tygodnika Angora

 

 

7 lutego 2014

Premiera naszej najnowszej książki "Opowiadania Numizmatyczne tom 1"

Nasza najnowsza książka „Opowiadania Numizmatyczne tom 1” jest już dostępna w sprzedaży! Dzisiaj odebraliśmy je z drukarni. Przypominamy nazwiska wszystkich autorów: Jerzy Chałupski, Bartosz Ulka, Krzysztof Wytrykowski, Tomasz Witkiewicz, Karina Kopczyńska oraz Katarzyna Marciszewska. Osiem opowiadań dziejących się na Pomorzu przez stolicę po Kresy Wschodnie, od czasów średniowiecznych po XXI wiek. Literatura piękna i monety? Dlaczego nie!
Książkę można kupić w naszym sklepie stacjonarnym zlokalizowanym przy ul. Mazurskiej 13, albo w naszym sklepie internetowym.

 

6 lutego 2014

Tajemnice szczecińskiego Mincmistrza odkryte w opowiadaniu Tomasza Witkiewicza!

Jako ósme (i finalne) opowiadanie chcielibyśmy zaprezentować tekst napisany przez Tomasza Witkiewicza – autora kilku popularnych poradników i książek naukowych poświęconych numizmatyce. W swojej historii "Mincmistrz" przedstawia losy szczecińskiego mincmistrza, który nie bał się rzucić wyzwania samemu księciu. Powinien zapłacić za to najwyższą cenę, jaką jest życie, ale dzięki niespodziewanemu zbiegowi okoliczności, udaje mu się przeżyć. Na horyzoncie pojawia się jeszcze jedna postać – żołnierz z wywiadu książęcego, który zmierza do jednej z pomorskich miejscowości z tajną misją. Co łączy go z mincmistrzem? Odpowiedź w książce. Premiera „Opowiadań Numizmatycznych” to już kwestia kilku dni!

5 lutego 2014

Przyjechałem po swoje - twierdzi jeden z bohaterów kolejnego opowiadania numizmatycznego - czy aby na pewno?

Katarzyna Marciszewska napisała dla nas również drugie opowiadanie, które pojawi się w naszej najnowszej książce. Akcja jej pierwszej nowelki, jak już wcześniej wspominaliśmy, dzieje się w 1939 roku. Natomiast wydarzenia w drugim opowiadaniu „Przyjechałem po swoje” mają miejsce sześć lat później, w 1945 roku. Właśnie skończyła się II wojna światowa. Mały chłopiec ucieka z domu i postanawia odnaleźć ojca, który mieszka i pracuje w polskim (prawie) Szczecinie. Na miejscu okazuje się, że profesja rodzica jest bardzo niebezpieczna. Tata jest szabrownikiem i w opuszczonych przez Niemców domach szuka przede wszystkim złotych monet. Nie on jedyny, również Sowieci zamierzają się wzbogacić na poniemieckim mieniu.

3 lutego 2014

Prawdziwa historia o wywozie polskiego złota w 1939 r. kanwą kolejnego naszego opowiadania

W naszych Opowiadaniach Numizmatycznych nie mogło zabraknąć miejsca dla opowieści dziejącej się podczas II wojny światowej. Katarzyna Marciszewska w swojej nowelce Jak zgubiłam złoty medal olimpijski przypomina niezwykle odważną, choć nieco zapomnianą misję wojskową. Kiedy w 1939 roku Hitler napadł na Polskę, przed polskimi władzami stanęło nie lada wyzwanie. Klęska z Niemcami była kwestią czasu, pozostało niewiele dni, aby wywieźć tony złota ze skarbca Banku Polskiego. Tej trudnej misji podjął się pułkownik Matuszewski, któremu towarzyszyła jego żona – złota medalistka olimpijska Halina Konopacka. Każdy dzień był na wagę… złota, a w ferworze walki z czasem Konopacka zgubiła swój medal olimpijski. Jak do tego doszło i czy jej najcenniejsza pamiątka się odnalazła? Odpowiedź w książce.

31 stycznia 2014

 

Numizmatyczne tajemnice średniowiecznego Gdańska - opis kolejnego opowiadania

Bartosz Ulka to nie jedyny profesjonalny powieściopisarz, który napisał dla nas opowiadanie. Zrobił to również Krzysztof Wytrykowski z Warszawy - autor m.in. „Srebra Stortebeckera”. Akcję swojej opowieści umieścił w średniowiecznym Gdańsku. Ówczesnym miastem rządził zakon krzyżacki. Bohaterem opowiadania Wytrykowskiego jest pewien browarnik cieszący się bogactwem i szacunkiem. Nic jednak nie jest dane raz na zawsze. Pewnego dnia browarnik zostaje wystawiony na próbę i musi sobie odpowiedzieć na fundamentalne pytanie, czy dla pieniędzy można poświęcić wszelkie wartości. Jakiego dokonał wyboru?

29 stycznia 2014

Miłość do monet i przez monety - opis kolejnego opowiadania

Premiera „Opowiadań Numizmatycznych” już w lutym, a tymczasem, do tej pory, przedstawiliśmy Wam dopiero 3 opowiadania, wchodzące w skład tej książki, napisane przez Jerzego Chałupskiego i Bartosza Ulkę. Ostatnio opisana historia zabrała nas do XVII-wiecznego Szczecina. W czwartym opowiadaniu uzdolnionej debiutantki Kariny Kopczyńskiej przenosimy się aż do… Zamościa.  A tam czekają na was dwa światy, dwie epoki, dwie z pozoru różne historie. W tym opowiadaniu dowiecie się, jak blondwłosa piękność żyjąca wiele wieków temu mogła zauroczyć młodego chłopaka żyjącego wśród nas. I co z tym wspólnego mają monety? Obydwoje poznajemy w różnych okolicznościach, Sonię uciekającą pod osłoną nocy, a Zbyszka w spokoju spędzającego kolejny dzień życia. Przed przeznaczeniem nie jest się w stanie uciec, ono odnajdzie nas wszędzie. Również przeznaczenie do kolekcjonowania monet.

24 stycznia 2014

Bartosz Ulka kolejnym autorem "Opowiadań Numizmatycznych"

Pisarz Bartosz Ulka jest doskonale znany czytelnikom lubującym się w literaturze pięknej ze Szczecinem w tle. Jest autorem popularnej trylogii „Perła Europy” i właśnie napisał dla nas opowiadanie „Zaginiona moneta księcia”. Będzie można ją przeczytać w naszej książce „Opowiadania Numizmatyczne. Historia monetą się toczy”. O czym jest ta nowelka? Muzeum i policja angażują się w zaskakujące odkrycie zwyczajnego mieszkańca Szczecina, wędkarza-pasjonata, który wyławia z Odry bezcenną monetę pomorską. Związana jest z nią tragedia pewnej rodziny, żyjącej w Szczecinie podczas Wojny Trzydziestoletniej. Kierownik działu numizmatycznego muzeum, natchniony niezwykłym odkryciem, angażuje się osobiście w poszukiwania zapomnianej prawdy sprzed wieków, kosztem swojego życia rodzinnego i zawodowego. Czy uda mu się dotrzeć do zaskakującej prawdy? Odpowiedź w naszej książce, której premiera nastąpi już w lutym.

22 stycznia 2014

Gruntowny lifting naszej strony

Nasza strona internetowa szerfszczecin.pl przeszła gruntowny lifting. Wygląda teraz zdecydowanie lepiej, a zakupy w umieszczonym na niej dużym sklepie internetowym to czysta przyjemność. Zachęcamy do robienia zakupów za jej pośrednictwem. Poza sklepem internetowym na naszej stronie znajdziecie niezbędne informacje o naszym sklepie stacjonarnym, jego lokalizacji. Informujemy na niej również o tym, że skupujemy wszystkie monety, medale i odznaczenia, banknoty, pocztówki i inne drobne antyki. Na stronie zamieściliśmy kwoty, które płacimy za skup grama poszczególnych prób złota oraz niektórych srebrnych i złotych monet. Ponadto na naszym portalu znajdziecie aktualizowany blog, notowania kruszców, informację o książkach opublikowanych w naszym wydawnictwie. Zapraszamy do obejrzenia strony.

16 stycznia 2014

Drugie opowiadanie Jerzego Chałupskiego

Kolejne opowiadanie „To miała być zwyczajna aukcja” napisane dla nas przez Jerzego Chałupskiego dotyczy tym razem numizmatów Polski Królewskiej. A o czym jest dokładniej? W ręce doświadczonego kolekcjonera, dzięki niezaplanowanej transakcji, trafia z pozoru zwyczajna moneta. Szybko jednak okazuje się, że posiada ona wiele tajemnic. Co gorsza, poprzedni właściciel nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania dręczące nowego nabywcę monety. Czy kolekcjonerowi uda się odkryć sekrety niezwyczajnego numizmatu? Odpowiedź w „Opowiadaniach Numizmatycznych. Historia monetą się toczy”, które pojawią się na rynku w najbliższych miesiącach.

13 stycznia 2014

Jerzy Chałupski pisze dla nas opowiadania!

Jerzy Chałupski - to nazwisko jest znane każdemu szanującemu się numizmatykowi w Polsce. Pan Chałupski prowadzi popularnego bloga Zbierajmy Monety. Udało nam się go namówić, żeby napisał dla nas dwa teksty, które trafiły do pierwszego tomu "Opowiadań Numizmatycznych". Pierwszy z nich "Kontekst" opowiada historię prostego i ubogiego rybaka, który znajduje nietypowy skarb monet antycznych. Wbrew pozorom nie przynosi mu to szczęścia, ale same kłopoty. Przez skromne podwórze rybaka w przeciągu kilku dni przetoczy się policja oraz naukowcy, którzy będą próbowali rozwiązać zagadkę pochodzenia skarbu. Czy to im się uda? Więcej w naszej książce, która pojawi się w sprzedaży już niedługo.

8 stycznia 2014

Okładka "Opowiadań Numizmatycznych" gotowa!

Prace nad wydaniem pierwszej książki z opowiadaniami o monetach wrą. Tekst jest już gotowy, jesteśmy już bliscy finału. Właśnie „Opowiadania numizmatyczne. Historia monetą się toczy” doczekały się okładki zaprojektowanej przez grafików z brandoo.pl. Już wkrótce więcej informacji na temat poszczególnych opowieści.

 

Okładka książki "Opowiadania Numizmatyczne"

4 stycznia 2014

Nowa ulotka z cennikiem monet okolicznościowych 2 zł

Klienci kupujący w naszym sklepie monety okolicznościowe 2 zł znają naszą ulotkę z pełnym cennikiem. Od Nowego Roku obowiązuje nowa ulotka z atrakcyjniejszymi cenami. Ceny większości monet z lat 1999 – 2002 spadają. Teraz można uzupełnić swoją kolekcję mniejszym kosztem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ulotką, którą można również ściągnąć na swój komputer. Ściągnij ją tutaj.

 

Nowa ulotka 2 zł

Archiwum

Pod poniższym linkiem znajdują się artykuły autorstwa Tomasza Witkiewicza o tematyce związanej z monetami i inwestycjami numizmatycznymi. Kliknij link ARTYKUŁY.

Tomasz Witkiewicz publikował w miesięczniku Pieniądze i Inwestycje oraz na platformie Europejskiej Giełdy Numizmatycznej NUMISTAT.