Kontakt

Sklep Numizmatyczny SzerfSzczecin

ul. Śląska 19/2
(wejście od Mazurskiej 13)
70-434 Szczecin
Godziny otwarcia:
Pn-pt. 10-18
Sob.   10-14

tel: 918314468
e-mail: szerfszczecin@interia.pl
allegro: SzerfSzczecin
numimarket: SzerfSzczecin

Sklep stacjonarny

Tomasz Witkiewicz - inwestor, numizmatyk, autor


tomasz witkiewiczWłaściciel


Tomasz Witkiewicz zainteresował się numizmatyką już jako mały chłopiec. Była to kontynuacja rodzinnych tradycji. Tomasz szybko dał się wciągnąć nowemu hobby i zaczął tworzyć własną kolekcję.

 

Jest absolwentem ekonomii menedżerskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. W trakcie studiów zauważył, że ceny monet dynamicznie rosną. Efektem tych obserwacji była dogłębna analiza rynku złotych monet kolekcjonerskich w Polsce, przeprowadzona przez Tomasza Witkiewicza w jego pracy magisterskiej (2006), która została wyróżniona. W swoim magisterium udowodnił, że numizmatyka może być świetnym pomysłem na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Praca cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zrodził się pomysł, aby opublikować ją i udostępnić dla szerszego grona w postaci książki.

 

Zainteresowanie książką "Inwestowanie w monety" przerosło najśmielsze oczekiwania autora, a pozycja ta ukazała się już w drugim wydaniu i jest obecna na rynku jako jedyny tytuł dotyczący tej tematyki.

 

W roku 2009 Tomasz Witkiewicz jako współautor wydał kolejną książkę numizmatyczną o tytule "Numizmatyka bez tajemnic". Pozycja ta porusza wiele istotnych zagadnień i pomaga stawiać pierwsze kroki osobom zaczynającym swoją przygodę z kolekcjonowaniem monet.

 

W roku 2011 ukazał się "Katalog szerfów pomorskich", której Tomasz Witkiewicz jest współautorem i redaktorem. Katalog jest bezprecedensową pracą dotyczącą tej tematyki. Tak szczegółowo nikt do tej pory nie zajmował się tą drobną XVI - wieczną monetą. Recenzenci docenili jego pracę, o czym napisano w wielu fachowych artykułach.

 

W 2014 roku na rynku ukazały się dwie pozycje, których jest współautorem. Pierwsza z nich napisana wspólnie z Wojciechem Gibczyńskim "Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim" jest naturalną kontynuacją "Szerfów". Autorzy poświęcili ponad dwa lata na zebranie materiałów i napisanie książki. Publikacja została pięknie wydana w twardej oprawie zarówno w języku polskim jak i niemieckim. Druga książka "Opowiadania Numizmatyczne. Historia monetą się toczy" to zbiór opowieści, gdzie fakty numizmatyczne mieszają się z fikcją literacką. Tomasz Witkiewicz napisał jedno z opowiadań zatytułowane "Mincmistrz".

 

Najnowszą publikacją autora jest "Inwestowanie w złoto i srebro".

Złoto, srebro i inwestycje to w oczach przeciętnego mieszkańca naszego kraju coś niedostępnego, zarezerwowanego dla milionerów. Dlatego misją autora jest pomóc Czytelnikowi postawić pierwsze kroki, przygotować go do zmierzenia się z rynkiem metali szlachetnych i jego uczestnikami. Tomasz Witkiewicz umieszcza w tej książce wiele sprawdzonych metod, które każdy może zaadoptować do swoich potrzeb. Przekazuje sekrety i wiedzę, którą zdobył podczas kilkunastoletniej praktyki inwestora. Więcej o tym projekcie na stronie Inwestowaniewzlotoisrebro

 

Tomasz Witkiewicz był ekspertem firmy E-monety.pl oraz Polskiej Giełdy Numizmatycznej NUMISTAT, gdzie zajmował się analizą i inwestycjami na rynku monet złotych oraz kolekcjonerskich.

 

Autor od 2006 roku posiada własną firmę, w ramach której prowadzi wydawnictwo tematyczne, inwestuje, doradza i zajmuje się obrotem walorami kolekcjonerskimi.

 

W czasie wolnym zajmuje się numizmatyką - jest zapalonym zbieraczem monet pomorskich z minionych wieków.

 

Nasze serwisy:

 

www.inwestowaniewzlotoisrebro.pl

www.opowiadanianumizmatyczne.pl

www.szerfszczecin.pl