Działy sklepu

Kontakt

Sklep Numizmatyczny SzerfSzczecin

ul. Śląska 19/2
(wejście od Mazurskiej 13)
70-434 Szczecin
Godziny otwarcia:
Pn-pt. 10-18
Sob.   10-14

tel: 918314468
e-mail: szerfszczecin@interia.pl
allegro: SzerfSzczecin
numimarket: SzerfSzczecin

Sklep stacjonarny

16.12.2010 Katalog Szerfów Pomorskich - ZAPOWIEDŹSzerf dwóch braci


Miło jest mi poinformować, że prace nad Katalogiem Szerfów Pomorskich, które prowadziłem wspólnie z Wojciechem Gibczyńskim, dobiegają końca. Publikacja została przygotowana i obecnie trwają ostanie prace redakcyjne. Na początku przyszłego roku (2011) katalog trafi do druku a w sprzedaży pojawi się pod koniec stycznia lub na początku lutego. Katalog będzie w całości kolorowy a wydany zostanie na papierze kredowym. Wyniki naszych badań i dociekań przedstawimy na około 115 stronach wzbogaconych ponad 70 kolorowymi zdjęciami szerfów.

Na podstawie wniosków, do których doszliśmy, mocno należy zrewidować aktualną wiedzę na temat szerfów pomorskich. W formie zapowiedzi dodam, że z popularnego Ilustrowanego Skorowidzu Pieniędzy Polskich i z Polską Związanych autorstwa E. Kopickiego należy wykreślić aż 11 pozycji katalogujących szerfy!

Zmieniamy lokacje mennic niektórych książąt, wprowadzamy nowe nieznane roczniki i odmiany tego nominału oraz co ciekawe opisujemy dokładnie proces walcowania monet. Publikacja ta rozwiązuje zagadki z przeszłości oraz obala tezy wprowadzone do numizmatyki pomorskie nawet w XIX wieku.
Szerfy okladka

Gorąco zachęcam do lektury i czekam na uwagami!

Z numizmatycznym pozdrowieniem

Tomasz Witkiewicz