Działy sklepu

Kontakt

Sklep Numizmatyczny SzerfSzczecin

ul. Śląska 19/2
(wejście od Mazurskiej 13)
70-434 Szczecin
Godziny otwarcia:
Pn-pt. 10-18
Sob.   10-14

tel: 918314468
e-mail: szerfszczecin@interia.pl
allegro: SzerfSzczecin
numimarket: SzerfSzczecin

Sklep stacjonarny

Wydane przez nas książki


W 2014 roku nasze wydawnictwo planuje wydać dwie pozycje: "Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim" oraz "Opowiadania Numizmatyczne tom 1. Historia monetą się toczy". Mamy nadzieję, że druga z wymienionym pozycji będzie wydawana cykliczne z nową porcją opowieści o monetach.

Poniżej przedstawiamy krótkie opisy wraz z okładkami naszych publikacji, które obecnie posiadamy lub będziemy posiadać w najbliższym czasie w ofercie wraz z ich cenami. Wszystkie wymienione książki można zakupić w naszym sklepie internetowym.


1. Opowiadania Numizmatyczne tom 1. Historia monetą się toczy

 

 

Okładka książki "Opowiadania Numizmatyczne"

 

W książce znalazło się miejsce dla różnych zagadnień i aspektów związanych z numizmatyką. Będąc na aukcji czy giełdzie numizmatycznej łatwo zauważyć, że pośród krzątającej się rzeszy uczestników każdy szuka czegoś innego, za czymś innym podąża. Ta różnorodność sprawia, że godnych opisania historii z numizmatyką w tle, jest wiele. Nasza książka przedstawia osiem takich opowieści napisanych przez utalentowanych autorów. Są tu opowiadania, których akcja dzieje się w średniowiecznym Gdańsku czy XVII-wiecznym Szczecinie. Są też historie, które działy się w przełomowym i niespokojnym XX wieku. Bardzo wiele osób i wydarzeń opisanych w opowiadaniach jest prawdziwych, na wzór powieści historycznych. Dlatego tytuł tomu „Historia monetą się toczy” doskonale oddaje charakter zbioru.

Cena: 37 zł

Kup książkę


2. Wojciech Gibczyński, Tomasz Witkiewicz - Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim (1594-1670)


Okładka książki "Podwójne szelągi"


Gdy zapytamy numizmatyka, z czym kojarzy mu się Szczecin, to w większości przypadków odpowie, że z podwójnymi szelągami. Powyższa praca przyczynia się do pogłębienia wiedzy o tej charakterystycznej dla Pomorza monecie. Będzie też zachętą dla tych, którzy jeszcze nie kolekcjonują monet pomorskich do otwarcia się na ten temat. Autorzy zapewniają, że jest to zagadnienie fascynujące, kryjące wiele niewyjaśnionych kwestii, czekających na swój czas. Temu popularnemu nominałowi, często potocznie nazywanemu DS-em, autorzy poświęcili dwa lata pracy. Był to czas intensywnej kwerendy, konsultacji, wizyt w muzeach w Polsce oraz kontaktów z placówkami i kolekcjonerami z kraju i zagranicy.

Cena:

Kup Książkę


3. Tomasz Witkiewicz, Krzysztof Wąsala - Numizmatyka bez tajemnic


numizmatyka bez tajemnic


 

Numizmatyka bez tajemnic ma na celu propagowanie kolekcjonerstwa, ułatwianie go, odczarowanie w oczach laików jako dziedziny ekstremalnie trudnej i wymagającej akademickiej wiedzy. Książka ta ma służyć pomocą i odpowiedzieć na pytania rodzące się w miarę zdobywania doświadczenia. Oczywiście przedstawienie wszystkich aspektów numizmatyki toczącej się równolegle do historii zajęłoby zbyt wiele stron, dlatego przedstawiono tu wiedzę podstawową, przydatną dla osób rozpoczynających swoją przygodę z monetami. Omówiono tu kwestie najważniejsze i użyteczne, urozmaicając je ciekawostkami związanymi z monetami. Być może Numizmatyka bez tajemnic nie tylko wciągnie Was w tą pasję, ale także w jakimś stopniu spowoduje, że to piękne hobby stanie się źródłem satysfakcji przez wiele lat.

Cena: 37 zł

Kup Książkę4. Wojciech Gibczyński, Tomasz Witkiewicz - Szerfy Pomorskie. Katalog


szerfy pomorskie


 

Szerfy, zwane też fenigami, to zdawkowa moneta miedziana związana nierozłącznie z mennictwem pomorskim. W ostatnich latach możliwości opracowania tych monet radykalnie wzrosły. Przemyślenia autorów, kwerenda na znacznej ilości monet oraz analiza dotychczasowych opracowań wzbogacają wiedzę na ich temat. Udowadniają błędną atrybucję, czy też podważają istnienie niektórych wątpliwych roczników czy odmian monet. Na podstawie wniosków, do których doszli autorzy, mocno należy zrewidować aktualną wiedzę na temat szerfów pomorskich. Witkiewicz i Gibczyński wprowadzają nowe nieznane roczniki i odmiany tego nominału oraz, co ciekawe, opisują dokładnie proces walcowania monet. Publikacja ta rozwiązuje zagadki z przeszłości oraz obala tezy wprowadzone do numizmatyki pomorskiej jeszcze w XIX wieku.

Cena: 20 zł

Kup Książkę


5. Thomas von Hohenkrug - Z wykrywaczem po skarby


z wykrywaczem

Z wykrywaczem po skarby ma na celu odmitologizowanie poszukiwań jako dziedziny ekstremalnie trudnej, niebezpiecznej i wymagającej olbrzymiego doświadczenia czy bardzo drogiego sprzętu, niedostępnego laikom. Propaguje również rozsądne i przemyślane poszukiwania, a także ma stanowić pomoc dla początkujących eksploratorów, wskazując im zasady, jakimi powinni się kierować w lesie czy na polu. Znajdziecie tu szereg praktycznych i sprawdzonych rad dotyczących wyboru sprzętu, a także miejsc i technik szukania. W książce tej każdy odnajdzie coś dla siebie, zarówno ten, kto dopiero zaczyna przygodę zwaną poszukiwaniami, jak i osoba kultywująca owo hobby od lat. Poza kwestiami oczywistymi dla doświadczonych eksploratorów, Z wykrywaczem po skarby zawiera szereg szczegółów, które być może umknęły Waszej uwadze.

Cena: 37 zł

Kup książkę

 

 


W ofercie hurtowej dedykowanej dla firm i dystrybutorów cena jest bardzo korzystna a rabaty duże wynoszące nawet do 50%.

 

Materiały promocyjne w formie tekstowej, ułatwiające promowanie książek chętnie podeślemy drogą elektroniczną.

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zapraszam do współpracy!

 

Proszę o kontakt drogą elektroniczną szerfszczecin@interia.pl lub telefonicznie 918314468